Wolrd Of Tibia

Wszystko co związane z gra Tibia


#1 2008-03-01 20:55:40

Kris

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 566
Punktów :   

Poradnik dla Palladyna

Rook
Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem na rooku jest zapomnienie, że mamy grać palladynem.
Na wstępie zaznaczam, że to jest moja koncepcja nie tylko rooku ale również całego
grania palkiem. Wiele osób może się z tym niezgodzić i cieszę się z tego - niech każdy
wyraża swoje opinie. A co dalej z rookiem? Idziemy na szczury zarabiac pieniądze jak
uzbieramy 50 gp kupujemy jakąś broń najlepiej mace lub jakiegoś sworda (katana lub
carlin sword). Najważniejszcz żebyśmy szybko nabili jakiś 4-5 lvl i mieli Eq. Brass
Shield, LEather legs, leather boots, studded armor, legion helmet i ww. broń.
Oczywiście może być lepsze smile. Gdy te warunki zostały spełnione zostawiamy na noc na
bocie na szczurach. Przez noc nasza Tibia Auto uzbiera ok. 1k i ponad 8 lvl. Dzięki
temu podczas wychodzenia z rooku mamy ponad 1,5k czyli kasa na nasze nowe eq. Dla
prawdziwych tibijczyków którzy nie akceptują botów mówię, że w tym miejscu
autoexpienie kończymy i nigdy do niego już nie wracamy. Ważne jest abysmy wyszli z
rooku gdy mamy np. 5 % do 9 lvla (bot za nas to zrobił przez co nie jest to
uciążliwe). Dzięki temu nie tracimy capa, życia ani many a na mainie prawie odrazu
mamy exure co jest ważne.


Main
Wychodzimy i mamy exure ważne żeby naskilować do minimum 40 distance. Dobrze jest
wyjść w Thais tam jest sporo ładnych expowisk. Najlepiej z kimś na party ew. na monku
tylko bierzemy ze sobą 2 wilki żeby rósł shield. Chociaż monk na początku może nie być
dobrym rozwiązaniem bo nie będziemy go hitać, więc lepiej żeby ktoś nam ghoula
zsummonował. Nabiliśmy 40 dist i juz jesteśmy kimśsmile. Czas kupić eq. Podstawowe wg.
mnie na mainie na 9 lvlu to: Plate armor, Plate legs, Dark helmet, dwarven shield,
speary. Narazie wystarcza. Idziemy expić jako pierwsze nasze expowisko polecam orki w
budce po lewej stronie północnej bramy thais. Kiedyś było tam spokojnie, teraz jest
trochę gorzej. Expimy tylko na 1 poziomie i tak trzeba uważać bo jest sporo Spearmanów
i Warriorów. Na 2 piętro niżej przez 15 lvlem nie ma co wchodzić. Po updacie zrobili
tam kilku orców szamanów a nawet 1 berserk a dalej beho więc jak nie znasz terenu
lepiej żeby cię ktoś oprowadził. Możemy tam expić spokojnie nawet do 20 lvla. Przy
czym na 15 schodzimy już na 2 pietro niżej uważamy na breserkera (sam nie podejdzie
chyba, że my pomylimy drogęwink ) i w sumie na beho chociaż myślę, że powinniśmy dac już
radę. Na 15 lvl trzeba cos zrobić z eq. Palladyn ma mało capa ale jednak to jeszcze za
mały lvl żeby wydawać fortune na drogie i lekkie itemki. Proponuje kupić Nooble Armor
i Beholder shield (takie eq spokojnie powinno wystarczyć do 25 lvla). Przy 20 lvl po
znudzeniu expieniem na orcach idziemy na Cyclopy (powinniśmy miec 55+ skila). Możemy
iśc na Mountain Cyclops albo na takie inne expowisko w podziemiach. Wejście znajduje
się na północny zachód od Thais. Jeżeli mamy Free acc to w sumie mamy 3
możliwości do expienia. 1 Cyklopy. 2 Dwarfy Guardy. 3 (na wyższym lvlu) POH ale musimy
uważać jak nie znasz POH lepiej tam nie idz smile.Eq. i skile dajemy wg. potrzeb bo jak
zostaniemy na cyklopach to do naszego eq dokupimy meduse shield i w zupełności
wystarczy. Na Guardy pasowało by kupić lepszy armor i protected ammulet. A kto chce
iśc na POH wie co ma założyć.Inna sprawa jest gdy na 25 lvlu kupujemy sobie
PACC.Najlepiej przed kupnem Pacca skiluj ile się da bo później będziesz
żałował. Najmniejszy lvl to 30 (na kupno pacc) ostatecznie niech będzie 25, ale skile
60+ co najmniej. Najlepiej jednak 70 - wtedy expienie będzie przyjemnością. Gdy mamy
takie skile idziemy na Scaraby i larvy na Ankrahmun najoptymalniejszą wersją jest
expienie na -3 poziomie. Na -1 są same larwy więc odpada, na -2 sporo larw i trochę
scarabów też odpada. Na -3 sporo scarabów i sporo larv tam jest dość fajnie:). Na -4
nie próbuj wchodzić są tam ancient scaraby - bardzo silne i nawet na 40 lvl cięzko by
było załatwić 1 (chyba że chciał byś wastować smile). Jeżeli chodzi o wast to raczej nie
ma ale zawsze lepiej mieć 2bp HEalth Potion lub jakiś manasów - to na wypadek pk bo to
blisko miasta. A gdy gramy na non pvp to 5 HP wystarczy chociaż i tak powinny być
urzywane żadko. Na scarabach expimy do 30 lvla. Na 30 lvlu idziemy na piramidkę
minotaurów na darashi. Tam trzeba się liczyć z wiekszym wastem. Na trzech piętrach są
same mino. na -1 sporo mino i 2 guardy. Na -2 (UWAŻAJ) Guardy, Archery i zwykłe trzeba
zabijać pokolei. Na -4 wchodzimy na utanie vid (czyli musimy mieć 35 lvl) albo na
stealth ringu bo tam są mino magi, dużo guardów i dużo archerów. MAgi i tak nas widzą
dlatego szybko się z nimi rozprawmy a później reszta. Na minosach jest super kasa z
lota jest tam też skrzynka pocztowa więc jak zrobimy Postman Office Qest nasza
skarbonka szybko urośnie.  Na 35 lvl nasze Eq powinno wyglądać tak Crown helmet(nic
gorszego nie wchodzi w gręsmile), Golden Armor, Knight Legsy, Medusa Shield,
(najlepiej)BOHY i oczywiście od Royal Speary. Możemy iść na dragi na Ankrahmun, ale
(przynajmniej na Kyrze) wiecznie zajęte albo co jest wydaje mi się lepszą opcją
idziemy na małpy. Z małp jest taka kasa, że nie miałem capa żeby jej nosić. Musimy
uważać jedynie na Merliny które są dość ostre. Na małpach jest wast (lekki, ale jest)
szczególnie jak merliny wyskoczą. Jest to jednak wast który się wielokrotnie zwróci i
nie ma co żałować. Co najmniej 2Bp HP i 2BP jakiś manasków, powinno wystarczyc. Na
małpach możemy expic nawet do 50 lvla. Później Drgi, Dle, Gsy, a mój kolega 53 lvl
nabił na DSACH (od 47 big_smile) i przyszło mu to stosunkowo szybko chociaż ja tej opcji nie
prówoałem. Od czasu do czasu można iśc na Vampy w celu zlotowania Vamp Shield;). Można
wpaść na tombe rekreacyjnie i wogóle uważąć się za H levela big_smile. Tyle jeżeli chodzi o
expienie palkiem wg. mnie. Przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, stylistyczne,
interpunkcyjne, rzeczowe, językowe i jakie tam jeszcze mogą być. Mam nadzieję, że
będziecie mnie poprawiać dzięki czemu powstanie ładny poradnik dla Palladynów.

Offline

 
Najlepsze forum o Tibii

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grafa-cs.pun.pl www.deicide-online.pun.pl www.tibia11.pun.pl www.czpim.pun.pl www.duchy-zjawy.pun.pl